ERASMUS+ Sebapoznaním k tolerancii iných

V dňoch 2.-6. októbra 2024 sa žiačky a žiaci našej školy spolu s pani učiteľkami vybrali letecky do gréckeho mesta Grevena, aby spoznali jeho starobylú minulosť a modernú prítomnosť.

Vďaka programu Erasmus+ našli nových kamarátov, videli pamiatky a zažili atmosféru olympijských hier, ktorých sa zúčastnili na športovom štadióne. Po slávnostnom zapálení ohňa si zmerali sily v behu na 50 metrov, skoku do diaľky a vrhu guľou.

Počas týchto dní navštívili viaceré školy, v ktorých ich veľmi srdečne privítali deti, učitelia, starostovia a aj zástupcovia rodičov. Všade viali slovenské aj grécke vlajky, deti si spoločne zaspievali a zatancovali.

Na výletoch s gréckymi kamarátmi si vyskúšali ako sa plaví v štvorkajaku, videli majstrov v šerme, vybrali sa spolu do kláštorného komplexu Meteora, videli byzantské pamiatky, najväčšie mamutie kly a aj medveďe v záchrannej stanici.

Vďaka účasti na projekte Erasmus+ získali nových kamarátov, naučili sa vzájomnej spolupráci, používali angličtinu v praxi a najmä zistili, že sa nestratia vo svete.

コメント